İnovasyon genlerimizde var.
 
Bizim hikayemiz 2004 yılında başladı. Dünyadaki sanayileşme, beslenme alışkanlıklarının bozulması, üretimde verimliliği artırmak amacıyla gıdaların yapılarıyla oynanması, ürünlerin birçok şekilde işlenerek besin içeriklerinin zayıflatılması ve benzeri nedenlerden dolayı insan metabolizmasının sağlıklı çalışması için gerekli olan mikro besinlere ve gıdalara ulaşamıyoruz.

Bu noktada sağlık profesyonelleri olan kurucularımız, daha sağlıklı bir yaşam sürmek için insan metabolizması için elzem olan mikro besinler üzerine faaliyet göstermek üzere yola çıktılar.

İnsan sağlığına dokunmanın sorumluluğu ile bilimsel bakış açısı ve kaliteden ödün vermeden ilk gün belirlenen ilkeler dahilinde her geçen gün daha iyiye ulaşmak için faaliyetlerimizi geliştirerek bugünlere geldik.
 
Orzaks İlaç ailesi olarak 20. yılımızı kutlamaya hazırlanırken, kurulduğumuz günden bu yana bilimsel ve yenilikçi yaklaşımımızla kısa sürede sektörde trend belirleyen bir oyuncu olmayı başardık. İnsan sağlığına yönelik ürünler üretiyoruz ve inovasyon işimizin DNA’sında var. Ar- Ge tarafında daha çevik ve cesur davranarak sürdürülebilir bir başarı elde ettik. Elbette bu başarı büyük bir özveriyle katkı sağlayan çalışma arkadaşlarımızın gücüyle elde edildi.

Tüketicilerimize karşı duyduğumuz sorumluluk bilinciyle daha kaliteli formülasyonları en sağlıklı ortamda sunmak önceliğimiz. İnovasyon ve teknoloji yatırımlarımızı artırarak sürdürüyor, sürdürülebilirlik ve verimlilik ilkelerimiz doğrultusunda öncü ürünler üreterek gelişimimizi devam ettiriyoruz.
Yıllar içinde başarımızı daha da artırmak ve daha fazla insanın hayatına dokunmak için gıda takviyelerinde kullanılan ham maddelerin üretimi, sağlık ve güzellik üzerine kozmetik ürünlerin üretimi, insan sağlığına dokunan tıbbi cihaz kategorisindeki ürünlerin üretimi ve hayvan sağlığına dokunan ürünlerin üretimi için girişimlerde bulunduk.

Yola çıktığımız ilk günkü heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyor, sağlık profesyonellerinin ve tüketicilerin güveniyle yolumuza devam ediyoruz. Orzaks İlaç olarak sağlık odaklı yatırımlarımızı büyütmeye devam etmeyi hedefliyoruz.
 
Yunus Emre Alimoğlu
CEO