Başarımızın sırrı en iyi bildiğimiz şeyi yapmaktır.

Geçtiğimiz yüzyılda bilim insanları insan sağlığını korumak için birçok önemli ilerleme kaydetti. Bugün bu keşifler sayesinde daha rahat ve daha uzun bir yaşam sürme imkânına sahibiz. Ancak hala farklı nedenlerle sağlığımızı tehdit eden birçok faktör var. Bilim insanlarının bu yöndeki çalışmaları bizlere yeni ufuklar açıyor. Bu çalışmalar sonucunda bilimsel verilerle söyleyebiliriz ki, doğal kaynakları modern bilimin olanaklarıyla işlediğimizde insanoğlunun daha konforlu bir yaşam sürmesi mümkün. Bir başka deyişle, doğanın insan sağlığını bozan nedenlerin önemli bir kısmıyla baş edebilecek potansiyeli kendi içinde barındırdığını gösteren daha fazla veriye sahibiz artık.

Genç bir eczacı olarak 21 yıl önce bir hekim ve bir yatırımcı birlikte insanlara katkısız ve doğal sağlık ürünleri sunmak amacıyla kurduğumuz Orzaks İlaç, yıllar içinde büyüyerek bugün OTC sektörünün lideri haline geldi. Aynı zamanda Orzaks İlaç bünyesinin en güçlü markalarından biri olan Day2Day ile de kolajen pazarının lideri oldu.

Üç temel ilkemizin milyonlarca kullanıcının güvenini kazanmamızda kritik bir rol oynadığını söyleyebilirim:

– Profesyonel etiğe sıkı sıkıya bağlılık,

– Özgün ve işlevsel ürünler geliştirme taahhüdü,

– İleri üretim teknolojisinde süreklilik,

“Sağlığa Hediye” sloganımızla yukarıdaki ilkeler ışığında ürettiğimiz ürün sayısının 150’ye ulaştığını gururla paylaşmak isterim. Alyors Grup bünyesinde de toplamda 750 ürünümüzle birlikte dünyanın farklı noktalarında bize güvenen kullanıcılarımızın sayısı da hızla artıyor. 50’den fazla ülkede dağıtım ağımızı genişletmek için heyecanla çalışıyoruz. En az sağlık alanında ürettiğimiz değeri korumak kadar, ülke ekonomisine kazandırdığımız istihdam kapasitesini ve ihracat yoluyla döviz girdisini artırmayı da kendimize görev sayıyoruz.

Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde fark yaratarak, insan sağlığını korumaya ve sektörümüzün gelişimine katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımızı tutkuyla sürdüreceğiz.

Selman Alimoğlu

Alyors Grup Yönetim Kurulu Başkanı,